A vizsgákra való tanulás, a munkakeresés és a jövőképed kitalálása között a diáklét stresszes lehet. Bár a teendőid listáján még egy dologgal többnek tűnhet, a LinkedIn-profilod fejlesztése egyetemi éveid alatt erősen ajánlott, a személyes brand és az álláskeresés szempontjából is, ráadásul percek alatt elvégezhető.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Miért?
A Jobvite Recruiter Nation Survey szerint 10-ből 9 toborzó használja a LinkedInt jelöltek keresésére, a menedzserek 75%-a pedig megnézi a LinkedIn-profilokat, mielőtt dönt a pozícióra való felvételről.
Íme 4 tipp diákoknak, amellyel növelheted LinkedIn profilod elérését:
Tölts fel képet magadról!
Más közösségi médiaplatformokkal ellentétben a LinkedIn az a hely, ahol a kifinomultabb, érettebb énedet akarod felfedezni. Ne felejtsd el, hogy leendő munkaadód látni fogja ezt a fényképet, ezért győződj meg róla, hogy a legjobb formádat mutatod!
A szimpatikus képpel rendelkező profilok több megtekintést és megkeresést kapnak, nagyobb valószínűséggel fedezhetnek fel a Téged toborzók, akik segíthetnek majd diákmunkát találni.
Írd le tapasztalataidat és tanulmányaidat!
A tanulmányaid és korábbi munkatapasztalataid nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy megmutasd, ki vagy és mit tudsz. Az iskola és a szakod mellett egyéb kurzusok és megszerzett nyelvvizsgák feltüntetése is ajánlott. Nem kell akkor sem megijedned, ha nincs még komoly szakmai gyakorlatod. A munkatapasztalati rész tartalmazhat részmunkaidős állásokat, nyári munkákat és önkéntes munkát is – hiszen ezek is nagyban fejlesztették képességeidet.
Add meg képességeidet!
Akár tanfolyamok, akár a fenti munkatapasztalatok által, biztosan szereztél már néhány fontos munkahelyi készséget. Nem gond, ha nem kódolás vagy adatelemzés: az olyan soft skillek, mint a kommunikáció, a kritikus gondolkodás és a csapatmunka ugyanolyan lényegesek, mint a hard skillek. Próbálj olyanokat hozzáadni, amik egy konkrét pozíció elvárásaihoz tartoznak vagy amelyek a te területeden szükségesek. Ez segíteni fog a toborzóknak, hogy megtaláljanak, mivel konkrét készségekre és kifejezésekre kereshetnek, amikor állásjelölteket kutatnak fel.
Reagálj és kövess aktívan!
Ha szakmai betekintést, újdonságokat és tanácsot szeretnél megtudni a szakmádban hozzáértő emberektől, van egy egyszerű megoldásunk: kövesd be őket! Így láthatod posztjaikat a feeden, interakcióba léphetsz velük, vagy akár kommentelhetsz is. Az általad kedvelt cégek profilját is tudod követni, ezáltal értesülhetsz az újonnan nyíló pozícióikról is.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Diákként ne feledd, hogy a LinkedIn profilod nem csak egy önéletrajz, hanem egy olyan eszköz, amellyel megteszed az első lépést karrieredben, és a szakmai kapcsolataidat kiépítheted, akár már egyetemi éveid alatt.